Сечокамяна хвороба

0

Posted on : 03-Apr-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


Енциклопедія урології - Сечокамяна хвороба

Якщо Ви живете в жаркому кліматі, Ви потієте набагато більше, ніж житель середньої смуги. В результаті в організмі підвищується концентрація деяких солей, і можуть почати утворюватися камені.
Географічний чинник. Тут грає роль склад води (жорстка вода з великим змістом кальцієвих солей сприяє появі уролітіазу), пищи (гостра і кисла їжа підвищує кислотність сечі, від чого камені утворюються легше).
Постійна нестача вітамінів в їжі і ультрафіолетових променів може сприяти каменеутворенню.
Травми і захворювання кісток - остеомієліт, остеопороз.
Хронічні захворювання шлунку і кишечника, такі як хронічний гастрит, коліт, виразкова хвороба.
Сильне обезводнення організму, що може бути при інфекційному захворюванні або отруєнні.
Різні захворювання нирок і органів сечостатевої системи - пієлонефрит, гідронефроз, нефроптоз, цистит, аденома передміхурової залози, простатит та інші.
Де можуть утворюватися камені
Камені можуть утворюватися в будь-якому відділі мочевиделітельной системи. Найбільше значення мають камені нирок, сечоводів і сечового міхура.
Як виявляються камені …

Сечокамяна хвороба →

Цистит

0

Posted on : 02-Apr-2008 | By : | In : Енциклопедія урології

Енциклопедія урології - Цистит

При переохолодженні організму, і, особливо при переохолодженні області тазу. Звичайній жінці досить посидіти на холодному камені 15-20 хвилин, і появу у неї циститу (та і не тільки його) можна гарантувати.
При тривалому сидячому положенні. Наприклад, ви працюєте за комп’ютером і не встаєте з свого дуже зручного крісла по 4-6 годин.
При частих і тривалих замках.
Якщо ви їсте дуже гостру їжу, багато прянощів, любите пережареную пищу і не п’єте достатньо рідини після їжі, то підвищується ризик розвитку ряду урологічних захворювань (цистит і уретрит, а з часом і пієлонефрит).

Виникненню циститу сприяють також:

Перенесені урологічні, гінекологічні або венеричні запальні захворювання (уретрит, гонорея, аденексит, ендометріт і ін.), особливо в тому випадку, якщо ви не приділили своєму здоров′ю достатньо уваги, не долікувалися або намагалися лікуватися самостійно.
Хронічні осередки інфекції в організмі (неліковані каріозні зуби, будь-які хронічні запальні захворювання).
Будь-які інші стан, сприяючі …

Цистит →

Чоловіче безпліддя

0

Posted on : 01-Apr-2008 | By : | In : Енциклопедія урології

Енциклопедія урології - Чоловіче безпліддя

У 45% випадків “винним” виявляється чоловік.
Інші 15% доводяться на випадки несумісності організмів подружжя, так звану імунологічну форму безпліддя та інші, рідкісніші форми.
Небагато теорія
Перед тим, як почати розмову про чоловіче безпліддя, освіжимо в пам’яті все, що зв′язане в чоловічому організмі з репродуктивною функцією.
Кліткою, необхідною для зачаття, яка виробляється чоловічим організмом, як відомо, є сперматозоїд. Сперматозоїд складається з головки, шийки і хвоста. У головці сперматозоїда знаходиться найважливіше, що сперматозоїд містить в собі - та генетична інформація, яку організм батька готовий передати своїй дитині.
Хвіст сперматозоїда служить для того, щоб той рухався і мав можливість дістатися до нерухомої яйцеклітини.
Сперматозоїди виробляються в звитих канальцях яєчок, які покриті особливим сперматогенним епітелієм. Звиті канальці переходять в прямі. Сперматозоїд повинен пройти по цих канальцях, щоб остаточно дозріти і стати придатним для запліднення. Загальна довжина всіх цих канальців в кожному яєчку складає близько 500 м. Прямі канальці яєчка поступово переходять в придаток яєчка.
У нім …

Чоловіче безпліддя →

Крипторхізм

0

Posted on : 31-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології

Енциклопедія урології - Крипторхізм

У доношених дітей крипторхізм зустрічається в приблизно 3-4 відсотках випадків. В більшості випадків протягом перших трьох місяців життя при крипторхізмі відбувається мимовільне опущення яєчка в мошонку. У доношених хлопчиків опущення відбувається в 74 відсотках випадків, у недоношених - в 95%.
Чим небезпечний крипторхізм?

Рак яєчка зустрічається приблизно в 10 разів частіше у хворих з яєчками, що не опустилися. Температура в черевній порожнині на 1-2 градуси вище, ніж в мошонці, у зв′язку з чим, в тканинах, не пристосованих до таких умов, частіше виникають мутації. Найвищий ризик розвитку раку яєчка наголошується у хворих з внутрішньочеревним розташуванням яєчок.
При цьому ризик розвитку раку в опущеному яєчку при односторонньому крипторхізмі значно підвищується.
Перекрут яєчка і виникнення унаслідок цього розладу кровообігу, різкого болю, а в подальшому нерідко і безпліддя. Такі ситуації можуть зустрічатися і при опущених яєчках, проте при крипторхізмі зустрічаються частіше.
Безпліддя. У пацієнтів з двостороннім крипторхізмом безпліддя зустрічається в 70 …

Крипторхізм →

Пухлини нирки

0

Posted on : 30-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології

Енциклопедія урології - Пухлини нирки

Природно виконується дане дослідження в лабораторії.
Сеча при цьому залишається звичайного кольору. При макрогематурії сеча набуває червоного кольору за рахунок крові. При тому відмітити це можна без мікроскопа. Найчастіше гематурія з’являється на тлі повного здоров′я, при цьому, що характерний для раку нирки, найчастіше гематурія не супроводжується болями (це більшою мірою характерний для ниркової коліки при сечокам’яній хворобі).
Після своєї появи гематурія може швидко зникати. При цьому повторюватися вона може абсолютно через різні терміни - через декілька днів, місяців, а іноді і через рік або два. Виникає кровотеча унаслідок зростання пухлини, яка руйнує тканину нирки, багатої кровоносними судинами. З них і виливається кров.
Кров може згортатися в згустки, які у свою чергу можуть викликати ниркову коліку, схожу з тією, що виникає при сечокам’яній хворобі.
Пухлина поступово збільшується в розмірах, що приводить до появи другого симптому - появи якогось новоутворення в животі. Нирка разом з пухлиною можуть пальпуватися через живіт. Нерідко худорляві пацієнти помічають …

Пухлини нирки →

Хвороба Пейроні

0

Posted on : 29-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології

Енциклопедія урології - Хвороба Пейроні

Учені відзначають, що кількість хворих постійно збільшується.
До цих пір причини хвороби Пейроні залишаються багато в чому невідомими. Вважається, що фіброз білкової оболонки статевого члена може бути пов′язаний з мікротравмами, при яких відбувається надрив тканин. В результаті виникає запальна реакція, яка згодом і приводить до виникнення “рубця” на білковій оболонці.
Як ми і говорили вище, основним проявом хвороби Пейроні є викривленням статевого члена. Виявляється викривлення при ерекції. Ступінь викривлення залежить від тяжкості поразки. Відхилення від нормальної осі може складати від 10 до 90 і вище за градуси. Статевий член може “повертатися” в будь-яку сторону. Нерідко викривлення робить неможливим статевий акт.
В 30-40 відсотках випадків хвороби Пейроні наголошується еректільная дисфункція (імпотенція). При цьому нерідко причини її розвитку залишаються невідомими. Це можуть бути і психогенні і органічні зміни. Учені вважають, що ущільнення білкової оболонки приводить до порушення відтоку крові з кавернозних тіл по венах.
В результаті виникає венозний застій і як наслідок …

Хвороба Пейроні →

1 2 3 4 5