Аденома передміхурової залози

0

Posted on : 11-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Полікистоз нирок   |   Варикоцеле »


Сечовипускання - єдине задоволення, за яке не треба платити. Сократ

В даний час для позначення цього захворювання частіше уживається термін “доброякісна гіперплазія передміхурової залози”.

За статистикою, кожен другий чоловік старше 50 років звертається до лікаря з приводу аденоми передміхурової залози. Вважається, що це захворювання з часом розвивається у 85% чоловіків. Ці цифри підтверджують той факт, що аденома передміхурової залози - найпоширеніше урологічне захворювання.

Що відбувається з передміхуровою залозою при розвитку її аденоми

Термін “доброякісна гіперплазія передміхурової залози” означає, що в простаті утворюється маленький вузлик (або вузлики), який росте і поступово здавлює сечовипускальний канал. Якби сечовипускальний канал не проходив крізь передміхурову залозу (див. розділ “анатомія сечостатевих органів), те захворювання взагалі ніяк не виявлялося б.
А так у хворих аденомою чоловіків порушується сечовипускання, що і є основним проявом захворювання. Аденома простати має доброякісне зростання, тобто не дає метастазів (не розповсюджується в інші органи). Це корінним чином відрізняє аденому від раку передміхурової залози.

Причини захворювання

Причини розвитку аденоми передміхурової залози на сьогоднішній день до кінця не з’ясовані. Вважається, що аденома передміхурової залози є одним з проявів чоловічого клімаксу. Таким чином, захворіти аденомою простати ризикує кожен немолодий чоловік.
Не виявлено достовірному зв′язку між виникненням аденоми передміхурової залози і статевою активністю, сексуальною орієнтацією, вживанням тютюну і алкоголю, перенесеними запальними і венеричними захворюваннями статевих органів

Як виявляється аденома передміхурової залози


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи