Чоловіче безпліддя

0

Posted on : 01-Apr-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Крипторхізм   |   Цистит »

Згідно статистиці, кожна десята подружня пара виявляється безплідною, тобто не здібною до зачаття дитини без допомоги медицини. Слід зазначити, що захворювання жінки стають причиною безпліддя лише у 40% подружніх пар, які не можуть завести дитини. У 45% випадків “винним” виявляється чоловік.
Інші 15% доводяться на випадки несумісності організмів подружжя, так звану імунологічну форму безпліддя та інші, рідкісніші форми.

Небагато теорія

Перед тим, як почати розмову про чоловіче безпліддя, освіжимо в пам’яті все, що зв′язане в чоловічому організмі з репродуктивною функцією.

Кліткою, необхідною для зачаття, яка виробляється чоловічим організмом, як відомо, є сперматозоїд. Сперматозоїд складається з головки, шийки і хвоста. У головці сперматозоїда знаходиться найважливіше, що сперматозоїд містить в собі - та генетична інформація, яку організм батька готовий передати своїй дитині.
Хвіст сперматозоїда служить для того, щоб той рухався і мав можливість дістатися до нерухомої яйцеклітини.

Сперматозоїди виробляються в звитих канальцях яєчок, які покриті особливим сперматогенним епітелієм. Звиті канальці переходять в прямі. Сперматозоїд повинен пройти по цих канальцях, щоб остаточно дозріти і стати придатним для запліднення. Загальна довжина всіх цих канальців в кожному яєчку складає близько 500 м. Прямі канальці яєчка поступово переходять в придаток яєчка.
У нім сперматозоїди остаточно дозрівають і стають здатними потрапити в організм жінки і досягти яйцеклітини. Від придатка яєчка починається сім’явивідна протока, яка проходить через паховий канал, потрапляє в черевну порожнину і впадає в насінні бульбашки, які розташовуються позаду сечового міхура. У насінних бульбашках сперматозоїди скупчуються і змішуються з секретом їх стінок.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи