Епідідіміт

0

Posted on : 25-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Простатит   |   Уретрит »

- запалення придатка яєчка. Іноді епідідіміт буває ускладненням загального інфекційного захворювання - грипу, пневмонії, ангіни або якогось іншого. Але частіше всього епідідіміт виникає при хронічному запальному захворюванні сечостатевих органів - уретриті, простатиті, везікуліте.
Появі епідідіміта часто сприяє травма мошонки, промежини, тазу, а також всі ті чинники, які сприяють застою крові в малому тазу (див. статтю “Простатит”). Частіше всього епідідіміт протікає гостро, проте зустрічається і хронічне запалення придатка яєчка.

Особливим видом епідідіміта є поява цього захворювання після проведеної стерилізації - перев′язки або видалення сім’явивідних проток. При цьому сперматозоїди, що утворюються в яєчках, не встигають розсмоктуватися, накопичуються в придатках і викликають запалення.

Як виявляється епідідіміт

Захворювання починається гостро з появи болю в одній половині мошонки і її збільшення. Біль може розповсюджуватися в пах, промежину, іноді навіть в крижі і поясницю, різко посилюється при русі. Мошонка на стороні поразки збільшується, шкіра її червоніє, втрачає свої складки за рахунок набряку.
Одночасно у хворого підвищується температура тіла до 38-390С, з’являються загальні симптоми запального захворювання - слабкість, головний біль, втрата апетиту і ін.

Придаток яєчка збільшується, стає щільним, різко хворобливим при дотику до нього.

Що буде, якщо не лікуватися

За відсутності лікування через декілька днів запальний процес в придатку яєчка може привести до його нагноєння. При цьому стан хворого різко погіршується, температура тіла збільшується, шкіра мошонки стає глянсовою, різко болезненна при дотику. Інше ускладнення епідідіміта - перехід запалення на яєчко, розвиток гострого орхіту.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи