Гідронефроз або гидронефротічеськая трансформація нирки

0

Posted on : 15-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Передракові захворювання і пухлини статевого члена   |   Орхіт »

- це стійке, прогресивно наростаюче розширення чашечно-мискової системи нирки. Ця система є частиною нирці. Якщо в тканині нирки утворюється сеча, то в чашечно-мисковій системі (складається з декількох чашок, що об’єднуються в балію), вона накопичується і поступає в наступний відділ сечовивідних шляхів - сечовід. Він же впадає в сечовий міхур.

Кажучи більш звичною мовою, гідронефроз - це розширення балії і чашок унаслідок дуже великого накопичення в них мочи. Відбуватися така затримка може через різні причини, тому гідронефроз - захворювання поліетіологичноє. Абсолютно різні причини можуть приводити до одного результату.

Чому виникає гідронефроз?

Гідронефроз виникає унаслідок наявності перешкод струму сечі. Розрізняють первинний або природжений гідронефроз, який розвивається унаслідок якої-небудь аномалії розвитку сечових шляхів, ниркової тканини і наявності додаткових кровоносних судин, а також вторинний гідронефроз.
У другому випадку причиною розвитку гидронефротічеськой трансформації нирки є сечокам’яна хвороба, пухлини нирки, пухлини ниркової балії або сечоводу, травматичні пошкодження сечових шляхів. Цікаво, сечокам’яна хвороба може бути як причиною, так і наслідком гідронефрозу.

На самому початку захворювання унаслідок дії вищезгаданих причин підвищується тиск сечі в балії і чашках. Результатом такої дії є реакція з боку розтягуваних структур. У них розвиваються еластичні і м’язові волокна. Вони стають пружними, і якийсь час непогано протидіють підвищеному тиску.
Проте незабаром тиск піднімається настільки високо, що натиску чашки і балії витримати не можуть. Тиск починає діяти на саму нирку. Природно, що підвищений тиск заважає виділятися сечі. Тривало існуюча ситуація приводить до ураження ниркової тканини. Поступово клубочки і канальці піддаються атрофії - тобто зморщуються.
Процес цей викликає зменшення шаруючи нирки, де утворюється сеча


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи