Каверніт

0

Posted on : 21-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Баланіт   |   Травми статевого члена »

- запалення запалих тіл статевого члена. Каверніт може розвинутися унаслідок:

  • травми статевого члена з розривом одного з кавернозних тіл;
  • гострого уретриту;
  • якого-небудь гнійний-запального захворювання (ангіна, остеомієліт).

Енциклопедія урології - Каверніт При каверніті в одному із запалих тіл утворюється запальний інфільтрат, що виявляється появою хворобливого ущільнення в статевому членові.

Як виявляється каверніт

Захворювання починається гостро, раптово. З’являється біль в статевому членові, який може носити дуже виражений характер. Статевий член збільшується, шкіра його стає червоною, набряклою. Може з’явитися ерекція, не пов′язана з сексуальним збудженням. Одночасно у хворого з’являються загальні симптоми запального захворювання - головний біль, озноби, слабкість, підвищення температури тіла

Що відбувається далі

Якщо не проводяться ніяких лікувальних заходів, інфільтрат, що утворився в кавернозному тілі, може нагнивати. В цьому випадку утворюється абсцес кавернозного тіла, який швидко проривається в просвіт сечовипускального каналу.
Впоследствіє на місці абсцесу розростається рубцювата тканина, і це приводить до викривлення статевого члена при ерекції, що може заподіювати сильні незручності або взагалі робить неможливим статевий акт.

Лікування каверніту

Проводиться обов′язково в лікарні із-за небезпеки розвитку описаних ускладнень. Проводиться лікування основного захворювання, що привело до розвитку каверніту, курс антибактеріальної терапії. Додатково застосовуються препарати, що володіють розсмоктуючим ефектом. Коли гостра фаза запалення проходить, вдаються до місцевих теплових і фізіотерапевтичних процедур.
Якщо розвинувся абсцес кавернозного тіла, його розкривають і дреніруют.

Хронічний каверніт


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи