Нефроптоз

0

Posted on : 13-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Варикоцеле   |   Передракові захворювання і пухлини статевого члена »

Нефроптоз - патологічний стан, при якому нирка має більшу, ніж в нормі, рухливість. У нормі нирка може рухатися по вертикалі на 1-2 див. При нефроптозі нирка з поперекової області може зміщуватися в живіт і таз, при цьому вона може як повертатися на своє звичайне місце, так і не повертатися туди

Від чого може розвинутися нефроптоз?

  • Різке схуднення за короткий проміжок часу (наприклад, після інфекційного захворювання).
  • Травма поперекової області або ділянки живота. При цьому можуть бути пошкоджені зв′язки, що утримують нирку в поясниці, може утворитися приниркова гематома, яка як би виштовхує нирку з її звичайного місця.
  • У жінок нефроптоз може розвинутися після вагітності і пологів. Це пов′язано з конституціональними змінами і ослабленням черевної стінки в цей час. Розвиток нефроптозу ймовірніше у тих жінок, у яких живіт під час вагітності був більший.

Енциклопедія урології - Нефроптоз У жінок нефроптоз буває частішим, ніж у чоловіків. Після вагітності або різкого схуднення нефроптоз частіше розвивається з правого боку, чим з лівою.

Чим небезпечний зсув нирки з її нормального ложа?

До кожної нирки підходять ниркова артерія і вена, а від нирки відходить сечовід (див. статтю “Анатомія сечостатевого апарату”). Ниркові судини достатньо короткі і широкі. При зсуві нирки з її ложа цим судинам доводиться витягуватися і звужуватися. В результаті погіршується кровопостачання ниркової тканини.
Крім того, відхилення нирки від її нормального положення може привести до перегину сечоводу, що викличе затримку сечі в нирці. Таким чином, створюються всі умови для розвитку гострого пієлонефриту (запалення ниркової тканини).

Як виявляється і розвивається захворювання?


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи