Нефроптоз

0

Posted on : 13-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Варикоцеле   |   Передракові захворювання і пухлини статевого члена »


На початку захворювання нирка у вертикальному положенні хворого зміщується з свого нормального ложа вниз на 4-6 см, а в горизонтальному положенні самостійно повертається в поперекову область. В цей час з’являються ті, що тільки ниють, тягнуть болі в поясниці з одного боку в положенні стоячи. У положенні хворого лежачи болю зникають

Надалі нирка зміщується все більше і більше. Якщо хворий худорлявої статури, то в положенні стоячи він може промацати нирку в животі десь на рівні пупка. Іноді нирка вже не повертається на своє ложе самостійно в лежачому положенні хворого, і той вимушений повертати її туди рукою. Болі в поперековій області стають сильнішими, вони можуть розповсюджуватися на весь живіт.
Болі посилюються при фізичному навантаженні і зникають в положенні лежачи після того, як хворий повертає нирку на місце (або вона повертається туди самостійно).

Далі відбувається весь більший зсув нирки, вона може доходити до малого тазу. Як правило, в цьому періоді нирка перестає повертатися на своє нормальне ложе. Хворі відзначають постійні болі в животі, іррадіїрующие (що віддають) в поясницю. Болі не проходять в положенні лежачи, посилюються при фізичній напрузі. У сечі після фізичних навантажень може з’являтися кров.
Рідко буває, щоб на цій стадії не розвинулося одне (а то і не одне) з ускладнень нефроптозу - пієлонефрит, гідронефроз, нефрогенна артеріальна гіпертензія.

Що робить уролог, коли до нього звертається хворий на нефроптоз?

Діагноз нефроптозу зазвичай не представляє особливих труднощів. Для підтвердження діагнозу виконуються аналізи крові, мочи, УЗІ (ультразвукове дослідження) органів черевної порожнини, деякі спеціальні рентгенівські дослідження (внутрішньовенна урографія).

Як лікується нефроптоз?


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи