Нефроптоз

0

Posted on : 13-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Варикоцеле   |   Передракові захворювання і пухлини статевого члена »


На ранніх стадіях захворювання, якщо ще не розвинулися ускладнення, нефроптоз можна вилікувати консервативними методами. До таких методів відносяться застосування спеціального бандажа (цей бандаж одягається на живіт вранці на глибокому видиху, і знімається увечері), виконання фізичних вправ, покликаних укріпити м’язи черевного преса.
Якщо нефроптоз розвинувся в результаті схуднення хворого, то необхідне достатнє живлення для того, щоб набрати втрачену вагу.

На пізніх стадіях нефроптозу, коли нирка вже знаходиться в малому тазу і не повертається в поперекову область самостійно, необхідна операція, яка називається нефропексія. На цій операції уролог повертає нирку в її звичайне ложе в поперековій області і укріплює її там.
У післяопераційному періоді необхідне дотримання постільного режиму протягом 2 тижнів, щоб нирка надійно закріпилася в своєму ложі.

Як уникнути нефроптозу?

Жінкам після вагітності треба небагато приділити увагу своєму здоров′ю, час від часу виконувати легкі фізичні вправи, особливо звертаючи увагу на розвиток м’язів черевного преса.
Якщо вам трапилося різко скинути зайву (або не зайвий) вагу або отримати удар в живіт, уважно прислухайтеся в своєму здоров′ю, і якщо у вас з’являться болі, що тягнуть, в поясниці, коли ви стоїте, які зникають, коли ви лягаєте, звернетеся до вашого уролога. Це позбавить вас надалі від дуже великих проблем.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи