Пієлонефрит

0

Posted on : 09-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


   |   Полікистоз нирок »

- запалення тканини нирки. Пієлонефритом може захворіти людина будь-якого віку, але частіше їм хворіють:

  • діти до 7 років, у яких захворювання пов′язане з анатомічними особливостями розвитку;
  • дівчата і жінки 18-30 років, у яких поява пієлонефриту пов′язана з початком статевого життя, з вагітністю або пологами;
  • немолоді чоловіки, страждаючі аденомою передміхурової залози.

Енциклопедія урології - Пієлонефрит Окрім перерахованого, однією з найбільш частих причин пієлонефриту є сечокам’яна хвороба і часті напади ниркової коліки.

При всіх цих захворюваннях і станах порушується відтік сечі з нирки, що дає можливість розмножуватися в ній мікроорганізмам. Також сприяють розвитку пієлонефриту такі чинники, як зниження загального імунітету організму, цукровий діабет, хронічні запальні захворювання. По своїй течії пієлонефрит може бути гострим і хронічним.

Як виявляється гострий пієлонефрит

Захворювання починається раптово, різко підвищується температура до 39-400С, з’являються слабкість, головний біль, рясне потовиділення, можливі нудота і блювота. Одночасно з температурою з’являються болі в поясниці, як правило, з одного боку. Болі носять тупий характер, але інтенсивність їх може бути різна.
Якщо захворювання розвивається на тлі сечокам’яної хвороби, то атаці пієлонефриту передує < нирковою>. Сечовипускання при неускладненій формі пієлонефриту не порушене.

Що робить уролог при зверненні хворого пієлонефритом

Проводяться аналізи крові, мочи, а також дослідження, які показують загальний стан сечовивідних шляхів (УЗІ, рентгенівські дослідження). Діагноз гострого пієлонефриту зазвичай не представляє труднощів.

Що буде, якщо не звертатися до доктора


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи