Пієлонефрит

0

Posted on : 09-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


   |   Полікистоз нирок »


За відсутності лікування захворювання або переходить в хронічну форму, або розвиваються нагноїтельниє процеси - апостематозная форма пієлонефриту, абсцес або карбункул нирки. Нагноїтельниє процеси виявляються погіршенням стану хворого, різкими скачками температури (від 35-360С вранці до 40-410С увечері).

Як лікується гострий пієлонефрит

Хворі з гострим пієлонефритом обов′язково повинні лікуватися в стаціонарі. Неускладнена форма пієлонефриту лікується консервативно, проводиться антибактеріальна, дезінтоксикационная і імуностимулююча терапія. Лікування проводиться до тих пір, поки з сечі хворого повністю зникнуть мікроби. Зазвичай воно складає 2-3 тижні. При нагноїтельних ускладненнях показана операція.
До оперативного втручання іноді доводиться вдаватися також при сечокам’яній хворобі, якщо камінь не відходить самостійно і його не вдається звести інструментальними методами.

Як виявляється хронічний пієлонефрит

Хронічний пієлонефрит, як правило, є наслідком недолікованого гострого пієлонефриту, коли вдалося зняти гостре запалення, але не вдалося ні повністю знищити всіх збудників в нирці, ні відновити нормальний відтік сечі з нирки. Хронічний пієлонефрит може постійно турбувати пацієнта тупими ниючими болями в поясниці, особливо в сиру холодну погоду.
Крім того, хронічний пієлонефрит час від часу загострюється, і тоді у хворого з’являються всі ознаки гострого процесу. Лікування хронічного пієлонефриту принципове таке ж, як і гострого, але триваліше і трудомістке.

Профілактика пієлонефриту

Основною рекомендацією по профілактиці пієлонефриту є лікування основного захворювання, яке може привести до його розвитку, в першу чергу - сечокам’яної хвороби і аденоми передміхурової залози, а також всіх захворювань, що супроводжуються порушенням відтоку сечі з нирки.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи