Полікистоз нирок

0

Posted on : 10-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Пієлонефрит   |   Аденома передміхурової залози »

Що таке полікистоз нирок?

Полікистоз нирок - це спадкове захворювання, для якого характерне утворення множинних кіст (порожнинних утворень) в тканині нирки. Захворювання безпосередньо успадковується, при цьому незалежно від підлоги. Серед 1000 новонароджених зустрічаються 1 випадок полікистоза. Близько 10 відсотків від всіх хворих, страждаючих хронічною нирковою недостатністю, складають хворі полікистозом.

Чому виникає полікистоз нирок?

Полікистоз нирок є спадковим захворюванням. Відомо, що ген, що визначає розвиток хвороби, розташовується в 16 хромосомі, яка не відноситься до статевих. Тобто спадкоємство захворювання не пов′язане з підлогою. Полікистоз нирок зустрічається однаково часто у чоловіків і жінок.
В результаті генетичних порушень, які дають, як правило, про себе знати у людей у віці 45-65 років, коли виникають в тканині нирки множинні розширення, заповнені рідиною.
Вважається, що при полікистозе відбувається неправильний розвиток мембран клубочків (структури, в якій утворюється сеча), посилене утворення кліток і порушення в діяльності мембран канальців (структур, де йде зворотне всмоктування корисних речовин з сечі).

Як виявляється полікистоз нирок?

Полікистоз найчастіше дає про себе не відразу. Як правило, розгорнена картина хвороби виникає до 45-65 років. Хоча у дітей також можливий прояв полікистоза. Проте при внутріутробному розвитку полікистоза можуть виникати мимовільні аборти або мертвонародження.
Полікистоз забольоваємоє спадкове і виявляється завжди, за винятком тих випадків, коли людина просто не доживає до того віку, коли зазвичай виникає хвороба.

Полікистоз нирок, як і було, сказано, полягає в утворенні кіст. Одночасно з кістами в нирках багатьма дослідниками було відмічено, що полікистоз при цьому може виникати і в інших органах (екстраренальниє прояви хвороби, тобто прояви, не пов′язані з ниркою).


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи