Пухлини нирки

0

Posted on : 30-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Хвороба Пейроні   |   Крипторхізм »

Які пухлини нирки бувають?

В даний час серед всіх пухлин нирок близько 90-95 відсотків доводиться на нирковий-клітинний рак, який також нерідко називають аденокарциномою нирки, гипернефромой, пухлиною з світлими клітками. Решта пухлин - саркоми і пухлина Вільмса зустрічаються значно рідше. Враховуючи переважання нирковий-клітинного раку в структурі пухлин нирки, далі мова піде саме про нього

Чому виникає рак нирки?

Сказати, чому виникає рак нирки складно, сказати, чому виникає рак нирки у конкретного хворого, неможливо. Існували дані про те, що людей, зайнятих у виробництві анілінових фарбників рак нирки зустрічався набагато частіше. У зв′язку з цим деякі канцерогени, що утворюються у виробництві анілінових фарбників, звинувачували в канцерогенному ефекті відносно нирки.
Ці ж канцерогени звинувачують в причетності до виникнення раку сечового міхура. Підвищений ризик захворювання наголошується у пацієнтів з хворобою Хиппеля-ліндау, подковообразнимі нирками, полікистозом і придбаними кістами, які супроводжуються підвищеним вмістом в крові азотистих речовин (уремія). Останній стан є результатом недостатньої функції нирок.

Симптоми раку нирки

Існує три симптоми раку нирки, з приводу яких зазвичай пацієнти звертаються до лікаря, - гематурія, освіта в животі і біль. Гематурія дослівно перекладається з латинської мови як “кров в сечі”. Розрізняють мікрогематурію і макрогематурію. При мікрогематурії елементи крові в сечі можна розгледіти тільки під мікроскопом. Природно виконується дане дослідження в лабораторії.
Сеча при цьому залишається звичайного кольору. При макрогематурії сеча набуває червоного кольору за рахунок крові. При тому відмітити це можна без мікроскопа. Найчастіше гематурія з’являється на тлі повного здоров′я, при цьому, що характерний для раку нирки, найчастіше гематурія не супроводжується болями (це більшою мірою характерний для ниркової коліки при сечокам’яній хворобі).


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи