Пухлини сечового міхура

0

Posted on : 28-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Пухлини яєчка   |   Хвороба Пейроні »

Як часто зустрічаються пухлини сечового міхура і чому вони виникають?

І доброякісні, і злоякісні пухлини сечового міхура складають 4 відсотки від всіх пухлин взагалі. Питання про причини виникнення пухлин сечового міхура залишається до цих пір невиясненим повністю. Відомо, що пухлини сечового міхура нерідко виникають у людей, зайнятих у виробництві анілінових фарб.
Проте, у більшості хворих контакту до хвороби з речовинами, що утворюються в циклі виготовлення анілінових фарбників, не наголошується. Захворюванню сприяє також куріння, зловживання фенацетином, а також лікування циклофосфамідом.

Відоме, що у людей з раком сечового міхура, в сечі міститься значно більше ендогенних канцерогенів - канцерогенів, що утворюються в організмі людини. До таких канцерогенів відносяться продукти розпаду деяких амінокислот. Існує зв′язок між паразитарним захворюванням - шистозоматозом і виникненням раку. Ця хвороба зустрічається найчастіше в Африці і країнах Близького Сходу.
Частіше за пухлину сечового міхура виникають у чоловіків.

Які бувають пухлині сечового міхура?

Існують пухлини, що виникають з самого поверхневого шару стінки, - з епітелію, а також пухлини, що виникають з інших тканин, зокрема із сполучної (фіброми, фіброміксоми, гемангіоми, лейоміоми і ін.). Пухлини розділяють на доброякісні і злоякісні. До перших відносяться аденоми, ендометріозниє пухлини, феохромоцитоми. Умовно до цієї групи відносяться папіломи.
Останні нерідко поводяться як початкові стадії раку. До злоякісних пухлин відноситься рак і саркоми. Найчастіше виникає перехідний-клітинний рак.

Як виявляється рак сечового міхура?


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи