Пухлини яєчка

0

Posted on : 27-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Уретрит   |   Пухлини сечового міхура »

Які пухлини яєчка бувають?

Яєчко складається з безлічі оболонок, які утворені різними тканинами. З кожної представленої тканини можуть виникати пухлини, цим і пояснюється різноманіття злоякісних пухлин яєчка. Існує класифікація пухлин яєчка, яка включає три розділи - герміногенниє пухлини, пухлини гонадной строми і інші пухлини.
Найчастіше зустрічаються герміногенниє пухлини (семінома, ембріональна карцинома, хоріокарцинома, пухлина жовткового мішка, тератома, змішані пухлини), які утворюються з проток, по яких сперматозоїди поступають від кліток, в яких утворюються, в сім’явивідні протоки, які несуть сперму в сечовипускальний канал. Серед герміногенних пухлин найчастіше зустрічається семінома.
Саме ця пухлина найчастіше зустрічається і саме їй буде приділено далі основна увага.

Як часто виникає рак яєчка і що привертає до її розвитку?

Рак яєчка найчастіше виникає у чоловіків у віці 15-40 років. Існує три піки частоти виникнення раку яєчка: до 10 років, в 20-40 років і після 60 років. Рак яєчка складає приблизно 2% всіх новоутворень у чоловіків Це одна з “наймолодших” пухлин.

  1. Kрипторхизм - стан, коли в ході внутріутробного розвитку або перших місяців життя яєчко не опускається в мошонку, залишаючись в черевній порожнині або в паховому каналі.
  2. При крипторхізмі рак зустрічається в 10 разів частіше у хворих з яєчками, що не опустилися. Найвищий ризик розвитку раку у хворих з інтрабдомінально (усередині черевної порожнини) розташованими яєчками.
  3. в 20% випадків в пацієнтів з одностороннім крипторхізмом розвивається рак в опущеному яєчку.
  4. Якщо обидва яєчка розташовуються внутрішньочеревній порожнині, то ризик розвитку раку складає 30%.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи