Рак передміхурової залози

0

Posted on : 19-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Загострені кондиломи   |   Баланіт »


На сьогоднішній день смертність від раку передміхурової залози у чоловіків стоїть на другому місці після раку легенів. Рак передміхурової залози може розвинутися абсолютно у будь-якого чоловіка старше 45-50 років.

Причини і розвиток захворювання

До кінця не з’ясовані. Розвиток раку простати пов′язують з гормональними змінами у чоловіків літнього віку, зокрема, з високим рівнем тестостерона - чоловічого статевого гормону. Рак передміхурової залози є гормонозавісимой пухлиною, тобто зростання пухлини стимулюється тестостероном.
Тому у чоловіків, у яких рівень тестостерона в крові вищий, виникнення раку простати вірогідніше і перебіг його буде злокачественнєє.

Рак передміхурової залози відрізняється повільною і злоякісною течією. Це означає, що пухлина росте поволі (якщо порівнювати її, скажімо, з раком печінки), вона може не виявлятися багатьох років. З іншого боку, рак передміхурової залози дає ранні метастази, тобто невеликих розмірів пухлина вже може почати розповсюджуватися в інші органи.
Частіше всього распростараненіє йде в кістки (таз, стегна, хребет), легені, печінку, надниркові. Це і є найбільша небезпека раку. До появи метастазів пухлину можна видалити, і це зупинить захворювання. Але якщо з’явилися метастази, видалити їх все не зможе жоден хірург, і повністю вилікувати людину буде вже неможливо.

Прояви раку передміхурової залози

Саме в цьому і полягає найбільша проблема раку - захворювання починає турбувати людину тільки тоді, коли воно зайшло вже дуже далеко і шанси на лікування значно знизилися. Рак передміхурової залози може виявлятися почастішанням сечовипускання, болями в промежині, кров′ю в сечі і в спермі. Але може не наголошуватися жодного з цих симптомів.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи