Травми статевого члена

0

Posted on : 22-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Каверніт   |   Еректільная дисфункція імпотенція »

Травми статевого члена

Які бувають пошкодження статевого члена?

Як і багато пошкоджень травми статевого члена діляться на закриті і відкриті. Закриті травми супроводжуються пошкодженням шкіри і підшкірної тканини або розповсюджуються на кавернозні тіла, в яких накопичується кров при ерекції. Закриті травми можуть супроводжуватися пошкодженням білкової оболонки кавернозних тіл.
Білкова оболонка - щільна тканина, яка утримує кавернозні тіла в певній формі. При дії травмуючого агента на статевий член в стані ерекції може відбуватися “перелом” кавернозних тіл. Найчастіше такі ситуації виникають при різкому перегині ерегированного пеніса, при спробі насильницьких зносин, а також при ударах важкими предметами.

Удари статевого члена супроводжуються масивним крововиливом в шкіру і підшкірні тканини. Виникає набряк і синюшность, нерідко статевий член стає чорного кольору. При розриві кавернозних тіл виникає гематома ще більших розмірів. Кров, що скупчується, переходить на мошонку, лобок і внутрішні поверхні стегон.

Відкриті пошкодження виникають як наслідок дії ранячих предметів, укусів тварин (коней, собак, корів і ін.) При ножових пораненнях наголошується пошкодження кавернозних тіл, що супроводжується рясною кровотечею. Нерідкі в таких випадках часткові або повні ампутації статевого члена.

Як лікують травми статевого члена?

І закриті і відкриті травми статевого члена підлягати негайному хірургічному втручанню. При ударах і пошкодженнях білкової оболонки з утворенням гематоми потрібний розтин її, видалення згустків крові. На білкову оболонку накладають шви. Інакше може виникнути гнійна інфекція, а згодом стійке викривлення статевого члена і відсутність нормальної ерекції.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи