Уретрит

0

Posted on : 26-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Епідідіміт   |   Пухлини яєчка »

- це запалення сечовипускального каналу (уретри). Це дуже поширене урологічне захворювання. На уретрит хворіють приблизно однаково часто і чоловіки, і жінки.

Розрізняють дві великі групи уретритів - інфекційні і неінфекційні. Інфекційні уретрити викликаються різними возбудітеляміспецифічеськіє (гонококи, гарднерелли) і неспецифічні (стафілокок, кишкова паличка, стрептокок). У цій статті буде розглянутий уретрит, викликаний неспецифічною бактерійною флорою.

Неінфекційні уретрити можуть розвинутися в результаті травми сечовипускального каналу, що можливо при цистоськопії, катетеризації сечового міхура, проходженні каменя. Іншими причинами можуть стати алергічна реакція, звуження сечовипускального каналу, застійні явища в області малого тазу.
Як правило, при розвитку неінфекційного уретриту в сечовипускальному каналі активізуються умовно-патогенні мікроорганізми (в першу чергу стафілококи), і неінфекційний уретрит швидко переходить у вторинний неспецифічний бактерійний.

Хто хворіє і як заражаються уретритом

Захворіти уретритом може абсолютно будь-яка людина. Зараження відбувається найчастіше під час статевого контакту з хворим. Тут слід зазначити, що уретрит може протікати без виражених проявів, непомітно, і сам хворий може не знати про те, що він хворий.
Проте це не означає, що всі його статеві партнери переноситимуть захворювання також легко - перебіг хвороби залежить від стану організму і ще від ряду чинників.
Також слід знати, симптоми захворювання з’являться не відразу після статевого акту, а опісля нектороє час (для неспецифічного бактерійного уретриту - від декількох годинників до декількох місяців), який носить назву інкубаційного періоду.

Як виявляється уретрит


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи