Варикоцеле

0

Posted on : 12-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Аденома передміхурової залози   |   Нефроптоз »

Що таке варикоцеле?

Варикоцеле - це розширення вен сім’яного канатика. Сім’яний канатик - трубчаста освіта, в яку входить сім’явивідна протока, по якій сперматозоїди викидаються в сечовипускальний канал, а також артерія і вени.

Через вени сім’яного канатика кров від яєчка відтікала в магістральні вени - нижню порожнисту і ниркову вену. Унаслідок несиметричної впадання, а також унаслідок анатомічних особливостей, розширення вен найчастіше спостерігається зліва (у 80-90 відсотках випадків). Рідше виникає варикоцеле справа і ще рідше буває двостороннім.

При варикоцеле розширення вен має такий же механізм, що і при варикозній хворобі (корінь у цих слів один і той же). Нерідко варикоцеле, варикозна хвороба і геморой зустрічаються разом.

Чому виникає варикоцеле?

Причиною виникнення розширення вен сім’яного канатика є неправильний розвиток стінки вени, яка у разі варикоцеле, має збиткові клапани, а нерідко і повністю їх позбавлена. Сприяючими до варикоцеле чинниками є застійні явища в органах малого тазу - замки, нерегулярність статевого життя, важка фізична робота.

Існує різновид варикоцеле, зване “вторинне варикоцеле”. Унаслідок розвитку пухлини в черевній порожнині або зачеревному просторі порушується відтік крові з вен сім’яного канатика. Унаслідок чого і відбувається розширення венозної стінки.
Такий різновид хвороби примушує ретельно обстежувати пацієнта, страждаючого варикоцеле, з метою виключення такої серйозної патології, як пухлина нирки, а також інших пухлинних захворювань.

Як виявляється варикоцеле?

Прояви варикоцеле знаходяться в прямій залежності від величини розширення вен. При першій стадії захворювання зазвичай ніяких проявів хвороби не наголошуються. Нерідко варикоцеле в цій стадії виявляється при профілактичних оглядах (якщо звичайно хірург або уролог оглядає пацієнта належним чином). У вертикальному положенні можна промацати розширені вени.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи