Хвороба Пейроні

0

Posted on : 29-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Пухлини сечового міхура   |   Пухлини нирки »

Енциклопедія урології - Хвороба Пейроні - викривлення статевого члена під час ерекції. Причиною викривлення є фіброз (розростання сполучної тканини) білкової оболонки. Остання є “каркасом” для кавернозних тіл.

Вперше хвороба Пейроні була описана ще в 1561 році. Цікаво, що описав її відомий анатом Фаллопіус, на честь якого названі маткові труби (фаллопієви труби). Названа була хвороба на честь Франсуа Ля Пейроні - придворного хірурга Луї XV.

Захворюваність викривленням пеніса достатньо висока і складає 388 випадків на 100.000 чоловік населення. При цьому основна частина хворих доводиться на чоловіків у віці від 30 до 50 років. Учені відзначають, що кількість хворих постійно збільшується.

До цих пір причини хвороби Пейроні залишаються багато в чому невідомими. Вважається, що фіброз білкової оболонки статевого члена може бути пов′язаний з мікротравмами, при яких відбувається надрив тканин. В результаті виникає запальна реакція, яка згодом і приводить до виникнення “рубця” на білковій оболонці.

Як ми і говорили вище, основним проявом хвороби Пейроні є викривленням статевого члена. Виявляється викривлення при ерекції. Ступінь викривлення залежить від тяжкості поразки. Відхилення від нормальної осі може складати від 10 до 90 і вище за градуси. Статевий член може “повертатися” в будь-яку сторону. Нерідко викривлення робить неможливим статевий акт.

В 30-40 відсотках випадків хвороби Пейроні наголошується еректільная дисфункція (імпотенція). При цьому нерідко причини її розвитку залишаються невідомими. Це можуть бути і психогенні і органічні зміни. Учені вважають, що ущільнення білкової оболонки приводить до порушення відтоку крові з кавернозних тіл по венах.
В результаті виникає венозний застій і як наслідок еректільная дисфункція.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи