Загострені кондиломи

0

Posted on : 18-Mar-2008 | By : | In : Енциклопедія урології


« Везікуліт   |   Рак передміхурової залози »


Загострені кондиломи є симптомом папілломовірусной інфекції статевих органів. Раніше вважалося, що збудник цього захворювання передається строго статевим шляхом, проте з введенням в обширну практику полімеразной ланцюгової реакції (ПЦР) з’явилися дані про можливу передачу цього вірусу від матері до дитини під час вагітності і пологів.
Маловірогідна, проте повністю не виключена можливість передачі вірусу через кров, через предмети і одяг (побутовим шляхом) і при грудному вигодовуванні. Проте основним шляхом передачі вірусу папіломатозу як і раніше залишається статевий шлях.

Потрапляючи в організм людини, папілломовірус розповсюджується через кровотік і закріплюється на клітках епітелію статевих органів, промежини або області заднього проходу. Потім вірус упроваджується в клітку епітелію і вбудовується в її ДНК, примушуючи клітку функціонувати по-іншому.
Уражена клітка починає активно рости і ділитися, внаслідок чого через деякий час з’являється характерне для хвороби розростання.

Як виявляються загострені кондиломи?

Інкубаційний період для вірусу папіломатозу людини зазвичай складає 2-3 місяці, проте при певних обставинах цей час може скорочуватися або розтягуватися аж до декількох років. Після закінчення інкубаційного періоду на тілі хворого з’являються розростання, що нагадують зовнішнім виглядом цвітну капусту.

Розмір однієї кондиломи рідко перевищує декілька міліметрів, а ось кількість їх може різнитися від одиничної кондиломи до десятків і сотень. Нерідкі випадки, коли загострені кондиломи повністю покривали собою статеві органи, промежину і область анусу. Саме ці місця і є найбільш типовою локалізацією кондилом.
У чоловіків одиничні утворення, як правило, слід шукати на крайній плоті або в області вінцевої борозни, у жінок - на малих статевих губах. Самі собою кондиломи не проходять, а при випадковому або навмисному пошкодженні на їх місці утворюється та, що кровоточить і погано заживає виразка.


Tags: , , , , , ,

Енциклопедія урології


Схожі записи