Насінні бульбашки

0

Posted on : 16-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


Сечостатевий апарат - Насінні бульбашки

tunica adventitia. Насінні бульбашки своєю передньою поверхнею прилягають до дна сечового міхура, задньою - до ампули прямої кишки, будучи відокремленими від неї перегородкою ректального міхура.
Медіальний від них розташовується ампула сім’явивідної протоки, ampulla ductus deferentis.
У підстави передміхурової залози вивідна протока бульбашки зливається з дистальним кінцем ампули в загальну семявибрасивающий протоку, ductus ejaculatorius, який, пройшовши через тіло передміхурової залози, відкривається щельовідним отвором на поверхні слизистої оболонки передміхурової частини сечовипускального каналу, збоку від насінного горбика, colliculus seminalis.
Іннервація: plexus hypogastrici superior et inferior. Кровопостачання: aa. rectales superior et media, vesicalis inferior, ductus deferentis.

Насінні бульбашки →

Нирки

0

Posted on : 15-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат

Сечостатевий апарат - Нирки

Задня поверхня, facies posterior, уплощена. Бічна ділянка кожної нирки прилягає до квадратного м’яза поясниці.
Латеральний край, margo lateralis, опуклий і обернений декілька до задньої стінки живота; медіальний край, margo medialis. увігнутий і обернений вниз, медіальний і вперед. На середині медіального краю нирки є поглиблення - ниркові ворота, hilus renalis, яке переходить в ниркову пазуху, sinus renalis.
Ворота нирки спереду утворені вужчою передньою губою, а ззаду ширшою задньою губою. В результаті цього задня поверхня нирки ширше передньою, а ниркова пазуха більше обернена наперед. У нирковій пазусі знаходяться ниркова балія, pelvis renalis, ниркові чашки, calyces renales, гілки ниркових судин і нервів, лімфатичні вузли і жирова клітковина.
Взаєморозташування вступаючих у ворота перерахованих утворень таке, що вени залягають попереду, артерії і нерви - позаду вен, а ниркова балія і сечовід - назад від артерій. Верхній кінець нирки, extremitas superior, ширше і площе, чим нижній кінець, extremitas inferior. Верхні кінці несуть на собі надниркові, glandulae suprarenales.
Ці кінці …

Нирки →

Очеревина порожнини малого тазу чоловіка

0

Posted on : 14-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат

Сечостатевий апарат - Очеревина порожнини малого тазу чоловіка

Ці складки отримали назву складок лобкових міхурів.
На задній поверхні сечового міхура, ближче до його верхівки, очеревина утворює ще одну поперечну складку міхура, plica vesicalis transversa; вона протягується як би між глибокими паховими кільцями.

Очеревина порожнини малого тазу чоловіка →

Сімявивідні протоки

0

Posted on : 13-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат

Сечостатевий апарат - Сімявивідні протоки

М’язова оболонка, tunica muscularis, є найбільш товстою частиною стінки і складається з подовжніх зовнішнього і внутрішнього шарів і середнього, циркулярного, шару гладких м’язів.
Слизиста оболонка, tunica mucosa, утворює подовжні складки; вона покрита дворядним призматичним епітелієм, що покриває власну соєдінітельнотканную пластинку, в якій також є значна кількість еластичних волокон.

Сімявивідні протоки →

Чоловічий сечовипускальний канал

0

Posted on : 12-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат

Сечостатевий апарат - Чоловічий сечовипускальний канал

Проксимальнєє зовнішнього отвору сечовипускального каналу знаходиться розташоване в сагиттальном напрямі розширення - човноподібна ямка сечовипускального каналу. fossa navicularis urethrae, що є третім розширенням впродовж каналу.
Слизиста оболонка верхньої стінки утворює тут поперечну розташовану на верхній стінці ямки заслінку човноподібної ямки, valvula fossae navicularis, відокремлюючи тим самим відкриту наперед кишеню.
По верхній стінці губчастої частини в два ряди залягають поперечні складочки, обмежуючі дрібні (0,5 мм), відкриті наперед лакуни сечовипускального каналу, lacunae urethrales, в які відкриваються трубчастий-альвеолярні залози сечовипускального каналу, glandulae urethrales. На всьому протязі сечовипускального каналу є подовжні складки, які обумовлюють його розтяжність.
Просвіт сечовипускального каналу на рівні передміхурової і перетинкової частин представляється півмісяцевим, опуклістю догори, що залежить від гребеня і насінного горбика; впродовж губчастої частини, в проксимальном її відділі, просвіт має вид вертикальної щілини, в дистальному -поперечной щілині і в області головки - S-образної щілини.
Оболонка сечовипускального каналу складається з еластичних волокон. Виражений м’язовий шар є лише в передміхуровій і перетинковій частинах; у …

Чоловічий сечовипускальний канал →

Яєчко

0

Posted on : 11-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат

Сечостатевий апарат - Яєчко

Яєчко утворене паренхімою, увязненій в щільну соєдінітельнотканную білкову оболонку, tunica albuginea; від білкової оболонки в товщу залози йдуть перегородки яєчка, septula testis, які ділять залозу на часточки яєчка, lobuli testis.
Перегородки розташовані радіально, прямуючи від переднього краю і бічних поверхонь яєчка до заднього краю яєчка, у верхньому відділі якого вони з’єднуються в середостінні. Середостіння яєчка, mediastinum testis, представляє потовщення білкової оболонки у вигляді тіла клиновидної форми губчастої структури. Число часточок в яєчку коливається від 100 до 250.
Форма часточок подібна до конуса; вершина їх звернена до середостіння. Часточки містять звиті насінні канал’ци, tubuli semini-feri contorti. У кожній часточці 3-4 насінних канальця, довжина кожного з них досягає 70-100 см, а діаметр 140 мк. Насінні канальці містять семяобразующие елементи, з яких розвиваються сперматозоїди.
У вершини часточки 3-4 насінних канальця зливаються в прямі насінні канальці, tubuli seminiferi recti. Увійшовши до середостіння яєчка, прямих насінних канальців анастомозіруют між собою, утворюючи мережу яєчка, rete testis. З цієї …

Яєчко →

1 2 3