Чоловічий сечовипускальний канал

0

Posted on : 12-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Яєчко   |   Сімявивідні протоки »

Сечостатевий апарат - Чоловічий сечовипускальний канал

Чоловічий сечовипускальний канал, urethra masculina, має довжину в середньому до 20-23 см, ділиться на три частини: передміхурову, pars prostatica, перетинкову, pars membranacea, і губчасту, pars spongiosa.
Він починається від сечового міхура внутрішнім отвором сечовипускального каналу, ostium urethrae internum, і тягнеться до зовнішнього отвору сечовипускального каналу, ostium urethrae externum. розташованого на вершине головки статевого члена.
Частина сечовипускального каналу від внутрішнього отвору до насінного горбика, colliculus seminalis, носить назву задньої уретри, дистальніше розташована частина - передньої уретри.
Сечовипускальний канал по своєму ходу утворює S-об-різний вигин: перша, передміхурова, частина, прямуючи зверху вниз, утворює з перетинковою і початком губчастої частини опуклу назад дугу, що огинає лобковий симфіз знизу, - підлобкову кривизну; початкова частина губчастого відділу сечовипускального каналу, що проходить через фіксовану зв′язками ділянку статевого члена, утворює з його частиною, що висить, друге коліно, опуклістю направлене наперед, - передлобкову кривизну.
Підрозділ сечовипускального каналу на вказані три частини обумовлюється особливостями тих утворень, які його оточують. Передміхурова частина, pars prostatica, пронизує передміхурову залозу зверху, ззаду вниз і вперед. Вона має довжину 3-4 см і починається вузькою частиною від внутрішнього отвору сечовипускального каналу (перше вузьке місце каналу).
По середині її протягу утворюється розширення сечовипускального каналу (перше розширення). На задній стінці слизистої оболонки, починаючи від язичка сечового міхура, uvula vesicae urinariae, що є подовжнім валом на поверхні трикутника міхура, йде серединна складка - гребінь сечовипускального каналу, crista urethralis.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи