Мошонка

0

Posted on : 06-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сечоводи   |   Бульбоуретральная заліза »

Сечостатевий апарат - Мошонка

Мошонка, scrotum, шкіряний-м’язова освіта, є вмістищем яєчок з придатками і нижнього відділу сім’яних канатиків. Вона займає передній відділ області промежини, між нею і статевим членом, і складається з шкірного покриву і декількох шарів оболонок.
Шкіра мошонки представляє безпосереднє продовження шкіри статевого члена; вона тонка, не має жиру, зморшкувата, більш пігментується, ніж шкіра живота або стегон, покрита рідкісним волоссям. У шкірі закладена велика кількість потових і сальних залоз; по середині її поверхні, в переднезаднем напрямі, починаючи від кореня статевого члена і закінчуючись на промежині, розташований шов мошонки.
raphe scroll, що має вид шкірного невисокого валу. Під шкірою знаходиться м’ясиста оболонка, tunica dartos, що складається з мережі гладких м’язових волокон. Вона сращена з шкірою вельми великою кількістю перемичок. Скорочення цієї оболонки і викликає утворення множинних шкірних складок на мошонці.
Глибше за м’ясисту оболонку знаходиться рихла сполучна тканина, позбавлена жиру, яка сполучає її з належній наружной насінною фасцією, fascia spermatica externa, що є продовженням міжніжкових волокон апоневроза зовнішнього косого м’яза живота і що покриває одночасно м’яз, що піднімає яєчко, m.. сге-master, і її фасцію, fascia cremasterica.
Наступними шарами, вже описаними вище і относимимі до мошонки як вмістища яєчок, є: внутрішня насінна фасція, fascia spermatica interna, далі слідує вагінальна оболонка яєчка, tunica vaginalis testis. у якій розрізняють парієнтальну пластинку, lamina parietalis. і вісцелярну пластинку, lamina visceralis, і, нарешті, білкова оболонка яєчка, tunica albuginea.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи