Насінні бульбашки

0

Posted on : 16-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Нирки   |   

Сечостатевий апарат - Насінні бульбашки

Насінна бульбашка, vesicula seminalis, парний орган, розташований позаду і по обох сторонах дна сечового міхура, попереду від прямої кишки.
Насінна бульбашка є мішковидною трубкою, що сліпо закінчується, завдовжки до 12 см, завтовшки 6-7 мм, яка утворює ряд вигинів (колін), складених між собою і зв′язаних сполучною тканиною; у нерозпрямленому (нероз’єднаному) вигляді насінна бульбашка має вид довгастого, декілька сплющенного в передньо-задньому напрямі тіла завдовжки до 5 см, шириною до 2 см і товщиною 1 см; у нім розрізняють обернену догори і латеральний широку частину і обернену вниз і медіальну вузьку частину - вивідна протока, ductus excretorius.
Стінка бульбашки, направлена убік протока, медіальна, товща, ніж латеральна. Порожнину насінної бульбашки представляє звивистий канал з бічними кишенями, створюючими на розрізі лабіринт. Стінка насінної бульбашки утворена еластичними, гладком’язовими і колагеновими волокнами - м’язова оболонка, tunica muscularis.
Порожнина бульбашки вистилає слизистою оболонкою, tunica mucosa, несучої різноманітної форми піднесення, що іноді заповнюють просвіт бульбашки. Зовні кожна насінна бульбашка оповита адвентіциал’ной оболонкою. tunica adventitia. Насінні бульбашки своєю передньою поверхнею прилягають до дна сечового міхура, задньою - до ампули прямої кишки, будучи відокремленими від неї перегородкою ректального міхура.
Медіальний від них розташовується ампула сім’явивідної протоки, ampulla ductus deferentis.
У підстави передміхурової залози вивідна протока бульбашки зливається з дистальним кінцем ампули в загальну семявибрасивающий протоку, ductus ejaculatorius, який, пройшовши через тіло передміхурової залози, відкривається щельовідним отвором на поверхні слизистої оболонки передміхурової частини сечовипускального каналу, збоку від насінного горбика, colliculus seminalis.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи