Нирки

0

Posted on : 15-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Очеревина порожнини малого тазу чоловіка   |   Насінні бульбашки »

Сечостатевий апарат - Нирки

Нирка, геп - парний орган бобовидної форми. Нирки розташовуються в порожнині живота, в поперековій області, по обидві сторони від хребта. Кожна нирка досягає в довжину 10-12 см, завширшки 5-6 см, в товщину 4 див. Маса однієї нирки 120-200 р. Ліва нирка декілька довше правою і іноді має велику масу. Колір нирок частіше темно-коричневий.
Кожна нирка має передня і задня поверхні, латеральний і медіальний краї, верхній і нижній кінці. Передня поверхня, facies anterior, опукла і обернена декілька латеральний. Верхні г/, правої нирки прилягають до печінки, а верхня третина лівої нирки - до шлунку. Задня поверхня, facies posterior, уплощена. Бічна ділянка кожної нирки прилягає до квадратного м’яза поясниці.
Латеральний край, margo lateralis, опуклий і обернений декілька до задньої стінки живота; медіальний край, margo medialis. увігнутий і обернений вниз, медіальний і вперед. На середині медіального краю нирки є поглиблення - ниркові ворота, hilus renalis, яке переходить в ниркову пазуху, sinus renalis.
Ворота нирки спереду утворені вужчою передньою губою, а ззаду ширшою задньою губою. В результаті цього задня поверхня нирки ширше передньою, а ниркова пазуха більше обернена наперед. У нирковій пазусі знаходяться ниркова балія, pelvis renalis, ниркові чашки, calyces renales, гілки ниркових судин і нервів, лімфатичні вузли і жирова клітковина.
Взаєморозташування вступаючих у ворота перерахованих утворень таке, що вени залягають попереду, артерії і нерви - позаду вен, а ниркова балія і сечовід - назад від артерій. Верхній кінець нирки, extremitas superior, ширше і площе, чим нижній кінець, extremitas inferior. Верхні кінці несуть на собі надниркові, glandulae suprarenales.
Ці кінці ближче до серединної площини тіла, чим ніжніє; останні більш відхилені від хребта.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи