Передміхурова залоза

0

Posted on : 04-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сечокамяна хвороба   |   Сечоводи »

Сечостатевий апарат - Передміхурова залоза

Передміхурова залоза, prostata, -непарный орган із залізистої і гладком’язової тканини, розташовується в нижньому відділі порожнини малого тазу під сечовим міхуром, між ним, передньою стінкою прямої кишки і переднім відділом сечостатевої діафрагми.
Залоза охоплює початкову частину сечовипускального каналу, його передміхурову частину, pars prostatica, а також семявибрасивающие протоки, ductus ejaculatorii. Передміхурова залоза має форму каштана; у ній розрізняють: направлену вниз до сечостатевої діафрагми вужчу верхівку передміхурової залози, apex prostalae.
і широке, з увігнутою поверхнею, направлена до сечового міхура підстава передміхурової залози, basis prostatae. Передня поверхня залози, facies anterior, звернена до лобкового симфізу, її задня поверхня, facies posterior, направлена до ампули прямої кишки.
Окрім передньої і задньої поверхонь, в передміхуровій залозі можна розрізнити також закруглені ніжнелатеральниє поверхні, facies inferolaterales, які обернені відповідно в права і ліва сторони, до м’яза, що піднімає задній прохід, m. levator ani. Передміхурова залоза складається з правої і лівої доль, lobus dexter et lobus sinister.
Долі розділені по задній поверхні залози нерізко вираженою борозною і перешийком передміхурової залози, isthmus prostatae (середньою часткою, lobus medius) .Перешейком передміхурової залози називається її ділянка, розташована між місцем входження в її підставу шийки сечового міхура спереду і правого і лівого семявибрасивающих проток, - ззаду; у літньому віці перешийок значно збільшується і в цих випадках отримує назву середньої частки (lobus medius).
Сечовипускальний канал проходить через передненіж-нюю частину залози, пронизуючи її верхівку, так що більший відділ залози лежить під каналом, а менший - над ним. У напрямі зверху ззаду вниз вперед через підставу залози проходять семявибрасивающие протоки, ductus ejaculatorii.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи