Передміхурова залоза

0

Posted on : 04-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сечокамяна хвороба   |   Сечоводи »

Передміхурова залоза має в поперечному напрямі довжину близько 4 см, в подовжньому 3 см, товщина 2 см; маса залози в середньому рівна 20г. Величина і маса залози змінюються з віком: у дітей вона дуже невелика; у літньому віці може досягати розмірів курячого яйця. Вона повністю розвивається до 17 років.
Передміхурова залоза складається із залізистої речовини, substantia glandularis, і м’язової речовини, substantia muscu-laris. Проте залізиста речовина нерівномірно розташовується по всьому органу; у напрямку до прямої кишки залізиста речовина переважає над соєдінітельнотканньш, тоді як у напрямку до сечовипускального каналу м’язова речовина розвинена сильніше.
Залізиста речовина розташовується навколо передміхурової частини сечовипускального каналу; воно складається з 30-50 трубчатоальвеолярних передміхурових проточков, що гілкуються, ductuli prostatici, що вистилають дворядним кубічним епітелієм.
Головна маса і довші залізисті проточки знаходяться в задній і латеральній частинах залози, і лише незначна кількість і притому коротших ходів розташовано спереду; найпередніша серединна ділянка вільна від них і містить лише м’язову речовину.Залоза оточена капсулою, від якої в неї йдуть соєдінітельнотканниє еластичні волокна і гладкі м’язи, складові строму залози.
Строма розташовується між протоками, розділяючи залізисту речовину на часточки. М’язові волокна переходять в залозу із стінки прилеглого до її підстави сечового міхура. Верхівка залози, що залягає в сечостатевій діафрагмі, містить перехідні з останньою поперечнополосатиє м’язові волокна, які складають частину довільного м’яза, - сфінктера сечовипускального каналу, m..
sphincter urethrae. Гирла залізистих проточков числом близько 30 відкриваються на поверхні слизистої оболонки передміхурової частини сечовипускального каналу навколо насінного горбика і на нім самому. Передня поверхня залози утворена самим невеликим її відділом, розташованим попереду сечовипускального каналу; вона звернена до лобкового зрощення.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи