Передміхурова залоза

0

Posted on : 04-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сечокамяна хвороба   |   Сечоводи »

Від лобкового зрощення і прилеглого відділу сухожильної дуги до передньої і бічної поверхонь залози слідують лобково-передміхурові (лооково-міхури) зв′язки, ligameiita pubo-prostatica (puho vesicalia) .Спереди до підстави залози, basis prostatae, прилягає, зростаючись з нею, нижня стінка сечового міхура.
До задньої частини підстави примикають більш латеральний тіла насінних бульбашок, більш медіальний - ампули сім’явивідних проток. Задня поверхня залози прімикаєг до перегородки, що відокремлює її від ампули прямої кишки і складової задню стінку її капсули. Ніжнебоковиє поверхні залози, будучи відокремлені, стінкою капсули, прилягають до медіальних країв обидві mm.
leva-tores ani, які при своєму скороченні можуть підводити передміхурову залозу. Під капсулою залози розташовуються вени, що належать передміхуровому венозному сплетенню, в яке спереду впадає глибока дорсальна вена статевого члена.
Перешийок передміхурової залози, isthmus prostatae, прилеглий до задньої стінки сечовипускального каналу, несе в собі закладену в насінному горбику каналу передміхурову маточку, utriculus prostaticus; вона має вид подовжньо розташованої кишені до 1 см довжини і 1-2 мм ширини. Іннервація: plexus hypogastricus. Кровопостачання: aa.. rectalis media, vesicalis inferior.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи