Сечоводи

0

Posted on : 05-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Передміхурова залоза   |   Мошонка »

Сечостатевий апарат - Сечоводи

Сечовід, ureter, парний, представляє зачеревний розташований трубчастий орган, що повідомляє ниркову балію з сечовим міхуром. Довжина сечоводу 30-35 см, діаметр нерівномірний; у місця отхожденія від балії, при вході в малий таз і при проходженні через стінку сечового міхура він рівний 3-4 мм, а між цими звуженими місцями діаметр його досягає 9 мм.
Розрізняють дві частини сечоводу: черевну і тазову. Черевна частина, pars abdominalis, у місця отхожденія від балії утворює вигин. Повертаючи вниз і медіальний, сечовід проходить по передній поверхні великого поперекового м’яза вниз до прикордонної лінії тазу. Тазова частина, pars pelvina, лягає під очеревиною малого тазу, повертає вперед, медіальний і вниз.
Досягнувши дна сечового міхура, сечовід пронизує його стінку в косому напрямі і відкривається в порожнину міхура щельовідним отвором. Стінка сечоводу складається з трьох шарів: сполучно-тканинною, адвентіциальной оболонки, м’язової оболонки і слизистої оболонки. Адвентіциальная оболонка, tunica adventitia, складається з волокнистої сполучної тканини з домішкою еластичних волокон.
У товщі клітковину проходять нерви і судини сечоводу. Сечовід оточений слаборозвиненою фасцією, нирковій фасції, що є продовженням. М’язова оболонка, tunica muscularis, складається з трьох шарів: внутрішнього подовжнього, середнього циркулярного і зовнішнього подовжнього. При цьому останній не суцільною, а представлений окремими пучками, яких більше в нижній частині сечоводу.
Слизиста оболонка, tunica mucosa, утворює складки, що подовжньо йдуть, внаслідок чого просвіт сечоводу має зіркоподібну форму; ближче до нижніх ділянок сечоводу складки згладжуються і просвіт втрачає вказану форму. У товщі слизистої оболонки, переважно у верхній частині сечоводу, зустрічається невелика кількість маленьких трубчастий-альвеолярних залоз.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи