Сечовий міхур

0

Posted on : 09-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Зовнішні чоловічі статеві органи   |   Сімяні канатики »

Сечостатевий апарат - Сечовий міхур

Сечовий міхур, vesica urinaria, є порожнистий м’язовий орган плоско-округлої форми, розташований в порожнині малого тазу, безпосередньо позаду лобкового зрощення. Величина і форма сечового міхура змінюються залежно від наповнення його сечею. Наповнений сечовий міхур має грушовидну форму.
Широка його частина обернена догори і назад, а вузька -книзу і наперед. Спорожнений сечовий міхур, коли стінки його спадаются, має блюдцеобразную форму; місткість його в середньому 750 см3.Мочевой міхур складається з декількох відділів, які переходять один в іншій. Основну частину складає тіло міхура, corpus vesicae. Верхньопередня частина міхура утворює його верхівку, apex vesicae.
добре помітну при наповненому міхурі; вона переходить догори у напрямку до пупка в серединну пупкову зв′язку, ligamentum umbilicale medianum, що сполучає сечовий міхур з пупком; зв′язка ця представляє зарослу сечову протоку, urachus.
Задненіжняя частина міхура, направлена у чоловіків у бік прямої кишки, а у жінок - у бік піхви, представляє дно міхура, fundus vesicae, найменше рухому частину сечового міхура. Передненіжняя витягнута частина міхура складає його шийку, cervix vesicae, в цій частині знаходиться внутрішній отвір сечовипускального каналу, ostium urethrae internum.
У тілі сечового міхура розрізняють передню, задню і бічні стінки; передня стінка відповідає ділянці міхура між верхівкою і шийкою; вона звернена до лобкового симфізу, а при наповненому міхурі розташовується позаду передніх черевних м’язів - пірамідальних і прямих живота; задня стінка, обернена догори в черевну порожнину, складає відділ, покритий очеревиною.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи