Сімяні канатики

0

Posted on : 10-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сечовий міхур   |   Яєчко »

Сечостатевий апарат - Сімяні канатики

Сім’яний канатик, funiculus spermaticus, парний, округлої форми тяж завдовжки до 18-20 див. Сім’яний канатик, як було вказано (див. “Паховий канал, т. I), прямує від глибокого пахового кільця до задневерхней периферії яєчка. Він підвішує яєчко і унаслідок того, що в нім поміщений м’яз, що піднімає яєчко, m. cremaster, канатик піднімає яєчко до пахового каналу.
У сім’яному канатику розташовуються: Сім’явивідна протока, ductus deferens, яїчковая артерія, венозне лозовідноє сплетення, лімфатичні судини яєчка, нерви, артерії і вени сім’явивідної протоки. Елементи сім’яного канатика поміщені в загальні оболонки сім’яного канатика і яєчка, tunicas funiculi spermatici et testis.
Внутрішній їх листок, відповідний поперечній фасції живота, fascia transversalis, отримав назву внутрішньої насінної фасції, fascia spermatica interna. На цій загальній оболонці розташовується м’яз, що піднімає яєчко, m.. cremaster, м’язові пучки якої зв′язуються соєдінітельнотканнимі волокнами, створюючими фасцію м’яза, що піднімає яєчко, fascia cremasterica.
Остання разом з вказаною мишцей і прилеглими до неї тканинами оточена зовнішньою насінною фасцією, fascia spermatica externa, що є продовженням міжніжкових волокон fibrae inter-crurales апоневроза зовнішнього косого м’яза живота. Частина сім’яного канатика після виходу з поверхневого пахового кільця розташовується в мошонці, склад стінки якої описаний нижчим.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи