Сімявивідні протоки

0

Posted on : 13-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Чоловічий сечовипускальний канал   |   Очеревина порожнини малого тазу чоловіка »

Сечостатевий апарат - Сімявивідні протоки

Сім’явивідна протока, ductus deferens, парний, є щільною трубкою завдовжки до 50 см, діаметром 3 мм з просвітом 0,5 мм, яка починається від нижнього кінця хвоста придатка і відкривається загальною протокою з насінною бульбашкою в передміхурову частину сечовипускального каналу. Сім’явивідна протока складається з декількох відділів.
Початкова ділянка, розташована в придатку яєчка, представляє різко звиту циліндрову трубку. Друга його ділянка, що йде у складі сім’яного канатика в мошонці і далі в паховому каналі, подбрюшинно, до дна сечового міхура, представляє рівну циліндрову трубку білого кольору.
Кінцевий відділ - ампула сім’явивідної протоки, ampulla ductus deferentis, розширений; стінка його представляє тут бухтообразниє порожнини, дивертикули ампули, diverticula ampullae, помітні зовні у вигляді горбистої. Кінцевий відділ сім’явивідної протоки знову звужується.
З’єднуючись з вивідною протокою, ductus excretorius, насінної бульбашки, він утворює семявибрасивающий протоку, ductus ejaculatorius. У стінці сім’явивідної протоки розрізняють оболонки: наружную, адвентіциальную, середню, мишечную і внутрішню, слизисту.
Адвентіциал’ная оболонка, tunica adventitia, представляє соєдінітельнотканную з домішкою еластичних волокон оболонку, що несе живлячі судини і нервові елементи протоки. М’язова оболонка, tunica muscularis, є найбільш товстою частиною стінки і складається з подовжніх зовнішнього і внутрішнього шарів і середнього, циркулярного, шару гладких м’язів.
Слизиста оболонка, tunica mucosa, утворює подовжні складки; вона покрита дворядним призматичним епітелієм, що покриває власну соєдінітельнотканную пластинку, в якій також є значна кількість еластичних волокон.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи