Яєчко

0

Posted on : 11-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Сімяні канатики   |   Чоловічий сечовипускальний канал »

Сечостатевий апарат - Яєчко

Яєчко, testis, - парна залоза, розташована в нижній частині мошонки (див. “Статеві залози”, m.. III) .Яичко представляє декілька уплощенний з бокам еліпсоїдної форми орган. Довжина яєчка в середньому рівна 4,5см, ширина - 3 см, товщина - 2 см; маса складає 25-30 р.
У яєчку розрізняють перехідні одна в іншу медіальна і латеральна поверхні, facies medialis et lateralis. передній і задній краї, margo anterior et posterior, верхній і нижній кінці, extremitas superior et inferior. Яєчко підвішене на сім’яному канатику (ліве нижче правого) за задній край таким чином, що воно нахилене верхнім кінцем вперед, а латеральною поверхнею - декілька назад.
На задньому краю яєчка розташовується його придаток, epididy-mis. Яєчко утворене паренхімою, увязненій в щільну соєдінітельнотканную білкову оболонку, tunica albuginea; від білкової оболонки в товщу залози йдуть перегородки яєчка, septula testis, які ділять залозу на часточки яєчка, lobuli testis.
Перегородки розташовані радіально, прямуючи від переднього краю і бічних поверхонь яєчка до заднього краю яєчка, у верхньому відділі якого вони з’єднуються в середостінні. Середостіння яєчка, mediastinum testis, представляє потовщення білкової оболонки у вигляді тіла клиновидної форми губчастої структури. Число часточок в яєчку коливається від 100 до 250.
Форма часточок подібна до конуса; вершина їх звернена до середостіння. Часточки містять звиті насінні канал’ци, tubuli semini-feri contorti. У кожній часточці 3-4 насінних канальця, довжина кожного з них досягає 70-100 см, а діаметр 140 мк. Насінні канальці містять семяобразующие елементи, з яких розвиваються сперматозоїди.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи