Зовнішні чоловічі статеві органи

0

Posted on : 08-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Бульбоуретральная заліза   |   Сечовий міхур »

Сечостатевий апарат - Зовнішні чоловічі статеві органи Половой член. penis, складається головним чином з губчастої запалої тканини, розташованої у вигляді трьох запалих тіл: парного запалого тіла статевого члена, corpus cavernosum penis, і непарного губчастого тіла статевого члена, corpus spongiosum penis.
Задня частина статевого члена має прикриту шкірою мошонки фіксовану частину, прикріплену до передньої поверхні лобкових кісток, -корень статевого члена, radix penis. Розрізняють тіло статевого члена, corpus penis, і головку статевого члена, glans penis.
Тіло статевого члена має верхню, або передню, поверхню - спинку статевого члена, dorsum penis, і яєчну або задню, - уретральную поверхня, facies urethralis. Головка представляє вільний кінець статевого члена. Вона має злегка сплющенную зверху і знизу конусовидну форму. Нижня її поверхня декілька уплощена.
Задній край головки, що піднімається, потовщений, утворює вінець головки, corona glandis, який відокремлений від тіла неглибокою борозенкою - шийкою головки, collum glandis. На вершине головки відкривається зовнішній отвір сечовипускального каналу, ostium urethrae externum.
Шкіра статевого члена, перехідна на нього з лобкового горба і мошонки, тонка, розтяжна; вона відокремлена від належній фасції рихлою клітковиною і тому легко рухома. Шкіра головки статевого члена теж тонка, але вона щільно сращена з належній білковій оболонкою запалого тіла і тому нерухома.
В області шийки головки шкіра статевого члена збирається у вигляді складки, яка охоплює головку і виступає то довшим, то коротшим своїм краєм попереду її кінця, - крайня плоть, preputium. Таким чином, між головкою і крайньою плоттю утворюється відкритий наперед препуциальний мішок.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи