Зовнішні чоловічі статеві органи

0

Posted on : 08-Apr-2008 | By : | In : Сечостатевий апарат


« Бульбоуретральная заліза   |   Сечовий міхур »

Кров із запалих тіл відтікала в непарну глибоку дорсальну вену статевого члена, vena dorsalis penis profunda, яка розташовується на спинці статевого члена між двома дорсальними артеріями статевого члена, aa.. dorsales penis.
Губчасте тіло статевого члена, corpus spongiosum penis, значно менше за об’ємом, чим запалі тіла, воно уплощено в переднезаднем напрямі; задній кінець його потовщений і утворює цибулину статевого члена, bulbus penis. Цибулина прилягає до сечостатевої діафрагми. Дві її половини добре вимальовувалися, оскільки оточені прилеглими до них з бокам сідничий-запалими м’язами, mm.
ischiocavernosi, покриті цибулинно-губчастими м’язами, mm. bulbospongiosi. Передня частина губчастого тіла статевого члена переходить в головку; на задній поверхні її є ніша - поглиблення, куди входять передні кінці запалих тіл статевого члена, з якими головка щільно зростається.
Сечовипускальний канал проникає в цибулину зверху і слідує на всьому протязі губчастого тіла до вершини головки, де відкривається зовнішнім отвором сечовипускального каналу, ostium urethrae externum. Губчасте тіло статевого члена одягнене тонкою білковою оболонкою. Від білкової оболонки головки по середній лінії до стінки сечовипускального каналу йде перегородка головки, septum glandis.
Кнаружі від білкової оболонки запалих тіл розташовується поверхнева фасція статевого члена, fascia penis super-ficialis. Вона є продовженням fascia perinei, поверхневій фасції передньої стінки живота і м’ясистої оболонки мошонки і з’єднується з шкірою статевого члена за допомогою рихлої сполучної тканини.
На головці статевого члена підшкірний соєдінітельнотканний шар відсутній, і шкірний покрив безпосередньо приростає до білкової оболонки.
Від передньої поверхні лобкового симфіза до спинки статевого члена йде та, що коротка підвішує статевий член зв′язка, ligamentum suspensorium penis, утворена щільними еластичними волокнами, що відходять від поверхневої фасції живота, і що вплітається в білкову оболонку.


Tags: , , , , , ,

Сечостатевий апарат


Схожі записи